نمایش مجموعه انیمیشن «دنیای کوچک بهادر» در جشنواره فرانسه

مجموعه انیمیشن «دنیای کوچک بهادر» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره سینمای ایران در شانتیئی کشور فرانسه به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مجموعه با مدت زمان ۵۵ دقیقه شامل سه فیلم کوتاه انیمیشن با عنوان‌های «بهادر» به کارگردانی عبدالله علیمراد، «همنشین» به کارگردانی زنده‌یاد صفرعلی اصغرزاده و «بازگشت به خانه» به کارگردانی بهزاد فراهت است.
مجموعه «دنیای کوچک بهادر» نخستین بار سال ۲۰۰۶ با کپی ۳۵ میلیمتری، از سوی شرکت توزیع‌کننده «وی پت» برای کودکان بالای سه سال و خانواده‌هایشان اکران عمومی شد.

بر اساس این خبر، انیمیشن «بهادر» از تولیدات سال ۱۳۷۹ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به فرانسه دوبله شده و با بیش از ۳۰ حضور بین‌المللی، جایزه بهترین فیلم کوتاه از بخش کن‌ژونییور پنجاه‌وچهارمین جشنواره فیلم کن، جایزه ماهی طلایی از جشنواره مسکو (گلد فیش)، جایزه ویس کید از جشنواره ویس‌کانسین، جایزه بزرگ فیل طلایی از جشنواره رن تراولینگ، برنده لوح تقدیر بهترین موضوع و تکنیک ساخت فیلم انیمیشن از جشنواره رشد و دیپلم افتخار منتقدین فیلم‌های خاص کودکان از جشنواره اصفهان را در کارنامه درخشان خود دارد.
جشنواره سینمای ایران در شانتیئی، به ابتکار مرکز ایران و فرانسه، همکاری شهرداری شهر شانتیئی، مجموعه کاخ اعظم این شهر، شهرداری سانلیس و دانشگاه سوربن فرانسه و نیز حمایت پنج موسسه هنری و شرکت سینمایی از ایران برای شناخت سینمای نوین و معرفی کارگردانان مستعد سینمای ایران در عرصه جهانی برگزار می‌شود.
گفتنی است جشنواره سینمای ایران از ۱۳ تا ۱۶ آبان ۱۴۰۰ (۴ تا ۷ نوامبر ۲۰۲۱) در شهر شانتیئی کشور فرانسه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =