دیدار مدیرعامل کانون با استاندار فارس در شیراز

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور روز پنجشنبه ۹ دی ۱۴۰۰ با استاندار فارس دیدار کرد.

به گزارش اداره کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل  کانون، مهدی علی‌اکبرزاده در این دیدار ضمن تبیین فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: روز گذشته در استان فارس، در شهرستان «اوز» مجموعه خیرساز کانون را افتتاح کردیم و این اتفاق مبارک یعنی ساخت کانون خیرساز از استان فارس آغاز و به فرهنگ‌دوستان تقدیم شد و این اتفاق نمونه بارزی است که آن را به عنوان الگو به کل کشور معرفی خواهیم کرد. مدیرعامل افزود: خیران به‌طور عموم به سمت و سوی مدرسه‌سازی گرایش دارند و اکنون زمان مناسبی است تا با یاری خیران، مراکز فرهنگی هنری کانون در استانها و سراسر کشور توسعه یابد.
علی‌اکبرزاده به بودجه‌های کانون هم اشاره کرد و گفت:  بودجه عمرانی کانون در سطح استان ها جذب می‌شود  و بودجه جاری به صورت ملی به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اختصاص می‌یابد؛ خوشبختانه امسال توانسته‌ایم این بودجه را تا حدود ۴۰ درصد افزایش دهیم که با اجرای آن در سال ۱۴۰۱ اتفاقات خوبی در کانون رقم خواهد خورد.
مدیرعامل کانون جذب بودجه عمرانی از سوی کانون استان را ضروری دانست تا به وسیله جذب این اعتبار بسیاری از مراکز فرهنگی هنری کانون فارس که نیاز به مرمت دارد، بازسازی و محیط زیباتری را برای استفاده کودکان و نوجوانان فارس فراهم آورد.
علی‌اکبرزاده در این دیدار به‌طور ویژه به مرکز شماره ۱ و ۲ شیراز اشاره و از استاندار درخواست کرد تا با نگاه ویژه و دغدغه مند و مثبتی که به کودکان و نوجوانان دارد کانون را در بازسازی و نماسازی مرکز ۱ و جانمایی و موقعیت‌یابی مناسب مرکز شماره ۲ شیراز که سال‌ها پیش به دلیل ایجاد پل‌کابلی در شیراز جابه جا شد یاری کند.


مدیرعامل کانون در بخش دیگری از سخنانش به تولید کتاب، سرگرمی و فیلم در کانون اشاره کرد و گفت: کانون در زمینه تولید فیلم و انیمیشن نه تنها در ایران که در جهان می‌درخشد و موفقیت انیمیشن‌های کانون در عرصه‌های بین‌الملل و موفقیت فیلم یدو از تولیدات کانون در جشنواره فیلم فجر، گواه این ادعاست.
علی‌اکبرزاده به شورای نظارت بر تولید اسباب‌بازی که در کانون استقرار دارد هم اشاره کرد و گفت: طراحی و تولید سرگرمیها و اسباب‌بازی‌های وارداتی به کشور باید با مجوز شورای اسباب‌بازی کانون به جامعه ارائه شود.
مدیرعامل در پایان، کار کانون را در زمینه تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان همه‌جانبه دانست و با اشاره به نگاه مثبت استاندار فارس به حوزه فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان، آینده کانون را در استان فارس رو به پیشرفت و موفقیت بیشتر دانست.
دکتر محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس نیز با اشاره به تخصص پزشکی خود در حوزه اطفال و کودکان گفت: سال‌ها با کودکان و خانواده‌هایشان در ارتباط بوده‌ و با نوع مشکلات آن‌ها آشنا هستم. به همین دلیل از زمانی که عهده‌دار مسوولیت در استان شده‌ام همه تلاش خود را در بحث فرهنگ و مجموعه‌های فرهنگی استان معطوف کرده و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم یکی از همین نهادهای فرهنگی است که مورد توجه ویژه است.


استاندار فارس چند پیشنهاد هم داشت. او از مدیرعامل کانون خواست کانون تفاهم‌نامه‌هایی را با اداره‌هایی همچون: آموزش وپرورش، بهزیستی، حوزه هنری، ارشاد اسلامی، حوزه اجتماعی بسیج و کانون فرهنگی مساجد منعقد کند تا ضمن هم‌افزایی، از موازی‌کاری پرهیز شود و نهادهای مرتبط به کمک هم بیایند.
راه‌اندازی کارخانه تولید اسباب‌بازی در استان فارس متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی و بر اساس نیاز کودکان، دیگر پیشنهاد استاندار فارس بود که در زمینه بسترسازی، ساخت و تأمین بودجه این کارگاه‌های تولیدی نیز قول همکاری داد.
محمدهادی ایمانیه همچنین با توجه به پیشینه خوب کانون در زمینه تولید، انتشار و چاپ کتاب، تهیه فیلم وتولید  اسباب‌بازی و سرگرمی، از مدیر عامل خواست تا نمایشگاه‌های سیار کتاب و تولیدات کانون در سراسر شهر شیراز و استان از سوی کانون راه‌اندازی شود تا کودکان و نوجوانان با مطالعه کتاب‌های مناسب در راه صحیح گام بردارند. استاندار فارس در رابطه با کمک خیران به حوزه فرهنگ نیز نگاه مثبتی داشت و گفت: ما در استان فارس بنیان‌گذار مجمع خیران تامین سلامت برای اولین بار در کشور بودیم که مورد توجه مقام معظم رهبری هم قرار گرفت و بعد در دیگر استان‌های کشور هم این اتفاق افتاد و ساخت مراکز فرهنگی هنری خیرساز نیز از استان فارس و اوز آغاز شده،   و می‌تواند ادامه‌دار و الگویی باشد برای کل کشور.
محمدهادی ایمانیه برای تامین بودجه عمرانی سال ۱۴۰۱ کانون فارس نیز قول مساعدت داد. او گفت: هر کاری و فعالیتی که در حوزه کودکان و نوجوانان انجام دهیم ثمره آن را در آینده  و در اداره اجتماع خواهیم دید. متأسفانه در این سنین از توجه ویژه به کودکان و نوجوانان غفلت می‌شود و زمانی دست به کار برگزاری آموزش و تربیت می‌شویم که خیلی دیر است.
استاندار فارس همچنین از مسوولان کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان فارس خواست تا گزارش مکتوب فعالیت‌های کانون را در اختیار استانداری قرار دهند و مدیرعامل نیز بر تسریع در  این امر تأکید کرد.
مهدی علی‌اکبرزاده مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور، روز چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ با سفر به شهرستان لارستان و افتتاح مرکز فرهنگی هنری کانون در شهرستان اوز سفر دو روزه خود به شیراز را آغاز کرد.
دومین روز سفر علی‌اکبرزاده در شیراز، با افتتاح «خانه عروسک‌ها» و «سالن نمایش» در مجتمع  فرهنگی هنری کانون در شیراز،   دیدار با استاندار فارس، بازدید از مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ شیراز، بازدید از حافظیه و سعدیه، حضور در مرکز فرهنگی هنری شماره ۵ شیراز و افتتاح نمایشگاه تمبرهای آثار برگزیده بین‌المللی نقاشی اعضای کانون فارس، حضور در مرکز فرهنگی هنری صدرا، شرکت در نشست نوجوانان و افتتاح رادیو کانون در این مرکز و نشست حضوری مجازی کارکنان مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس و کانون زبان ایران، ادامه یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =