حمایت از جریان‌سازی فرهنگی

اولین نشست مشترک کانون استان یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد در سال 1401 با تشریح برنامه‌های پیشنهادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، اولین نشست هم‌اندیشی کانون در سال جاری با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در اداره‌کل کانون برگزار شد.
مدیرکل کانون استان یزد با اشاره به نقش مهم سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری در گسترش فعالیت‌های فرهنگی در سطح جامعه و ارائه برنامه‌های متنوع ویژه شهروندان کودک و نوجوان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان شهر هدف مشترک دارند و حمایت مادی و معنوی سازمان از کانون بستر مناسبی برای رشد فرهنگی جامعه فراهم می‌کند.
قوامی افزود: دوران همه‌گیری کرونا کودکان را محکوم به خانه‌نشینی کرد و آنها را از حقوق خود محروم ساخت. در شرایط فعلی، نقش متولیان فرهنگ و هنر در حوزه کودک بیش از همیشه موثر خواهد بود. ایجاد شور و نشاط اجتماعی با برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ادبی زمینه‌ساز رشد خلاقیت و شکوفایی استعدادهای آینده‌سازان ایران اسلامی خواهد بود.  
کارشناس فرهنگی کانون استان یزد با تبیین برنامه‌های پیشنهادی مشترک با سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از جمله میزبانی جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، یادمان چهار چهره سخن‌دان و سخنور یزدی، مهرواره‌های قصه گویی شاهد، پویانمایی تک فریم‌های کودکانه، عکاسی با موضوع کودک، نماز و نیایش، آواز گلدسته‌ها با موضوع اذان، هفته ملی کودک، نوروزگاه فرهنگی، ساخت مستند ناشران، نویسندگان و مروجان کتاب کودک و نوجوان استان یزد، همایش عاشقانه‌های حسینی، ارتباط با خواهرخوانده‌های فرهنگی یزد با عروسک‌های غول پیکر و راه‌اندازی موزه اسباب‌بازی و عروسک‌های سنتی ایران یادمان علیرضا صادقی پرداخت.
مهدی آرایی در ادامه به ظرفیت‌های استان اشاره کرد و خواستار پایه‌گذاری برخی از پیشنهادات کانون با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری‌ در استان یزد شد.


سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد ضمن تصدیق برنامه‌های پیشنهادی کانون، خواستار ارایه طرح‌نامه‌ها شد.
حجه الاسلام صداقت در ادامه افزود: در بیشتر طرح‌های پیشنهادی کانون با سازمان فرهنگی شهرداری نقاط مشترک وجود دارد و تلاش می‌کنیم تا با همکاری کانون جریان‌سازی فرهنگی در جامعه، ویژه شهروندان کودک و نوجوان صورت گیرد.

 در پایان تندیس سفالی دست‌ساخته امین الله دهقانی، مربی خوش ذوق کانون یادبود ویژه‌برنامه "جان و خرد" توسط مدیرکل کانون استان به سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تقدیم شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =