کد خبر: 335148
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۶
«من علی حاتمی هستم؛ شاعر سینما» منتشر شد

کتاب «من علی حاتمی هستم؛ شاعر سینما» به نویسندگی پرویز امینی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌المل کانون، تصویرگری این کتاب را مهدی آقاجانی برعهده داشته است و در میان یکی از آثار مجموعه «کودکی نامداران» (نامداران یک‌صد سال اخیر ایران) قرار دارد که برای گروه سنی نونگاه (بالای ۱۲ سال) مناسب است.

کتاب «من علی حاتمی هستم؛ شاعر سینما» به خاطره‌هایی از دوران کودکی علی حاتمی کارگردان نامدار ایرانی می‌پردازد.

در این کتاب به یکی از بخش‌های فیلم «مادر» به کارگردانی زنده‌یاد علی حاتمی اشاره شده است: «سر شام گریه نکنید، غذا رو به مردم زهر نکنین. سماور بزرگ و استکان نعلبکی هم به‌قدر کفایت داریم. راه نیفتین دوره در و همسایه پی ظرف و ظروف. آبروداری کنین بچه‌ها، نه با اسراف. سفره از صفای میزبان خرم می‌شه، نه از مرصع پلو. حرمت زنیت مادرتون رو حفظ کنین. محمد ابراهیم، گوشت رو خیلی ریز نکن مادر، اون وقت می‌گن خورشت‌شون فقط لپه داره و پیاز داغ» حاتمی این جمله‌ها را حاصل خاطره‌‌های کودکی و واژه‌های به یاد مانده از مادربزرگش عنوان می‌کند.

مجموعه نامداران در قالب ۱۰ عنوان کتاب به شیوه اول شخص و از زبان شخصیت اصلی به کودکی چهره‌های نامدار ایرانی در حوزه‌های مختلف می‌پردازد و شامل داستان‌هایی است که با شخصیت‌پردازی مناسب و تصویرسازی جذاب، نوجوانان را به فضای زندگی این چهره‌ها در قرن گذشته نزدیک می‌کند.

در پشت جلد مجموعه «کودکی نامداران» آمده است: «هر کودک ایرانی، از نامداران آینده ایران است. هر کودک ایرانی پرچم‌دار هویت ملی ایران است. هر کودک ایرانی اعتماد به نفس ملی ایران است و کودکی نامداران، آینده درخشان کودکان ایران است.»

کتاب «من علی حاتمی هستم؛ شاعر سینما» در ۲۴ صفحه، قطع وزیری و به قیمت ۱۵هزار تومان با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی Digikanoon.ir تهیه کنند.

«من علی حاتمی هستم؛ شاعر سینما» منتشر شد

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =