نمایش‌های حرفه‌ای به مدارس مازندران رسید

در روزهای برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری نمایش عروسکی کانون، سه نمایش از طرح کتاب، تئاتر، مدرسه در شهرها و مناطق محروم مازندران به اجرا در می‌آید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سه نمایش راز گل سرخ، هفت خوان رستم و گل باقالی روزهای 6 و 7 مهر در شهرستان‌های رامسر، تنکابن، بابل، قائم‌شهر، سیمرغ، جویبار، ساری و نکا به اجرا در می‌آیند.
قاسم عزیززاده گرجی مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران ضمن اعلام این خبر گفت: «این طرح از سوی اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری و با همکاری کارشناسان آموزش و پرورش از سال گذشته در تهران به اجرا در آمد، براساس این طرح، سرفصل کتاب‌های دوره ابتدایی از پایه اول تا ششم انتخاب و به تئاتر تبدیل شد.»
او با بیان این‌که از این شیوه جهت تفهیم بهتر مفاهیم آموزشی بهره گرفته می‌شود، اظهار داشت: «تا سال گذشته دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول برای درس خواندن تابع متدهای کلاسیک آموزشی بودند. ولی امسال آن‌ها شاهد ورود گروه‌های تئاتری به مدارس‌شان خواهند بود. این دانش‌آموزان درس‌های فارسی، علوم، اجتماعی، تاریخ، هنر و .... را در قالب نمایش می‌بینند و می‌آموزند.»
گرجی با اعلام هم‌زمانی حضور گروه‌های نمایشی حرفه‌ای و برگزاری جشنواره نمایش عروسکی در استان مازندران ابراز امیدواری کرد.
وی با اظهار امیدواری از این‌که که این طرح‌ها استمرار داشته باشند افزود: «چنین طرح هایی ضمن ایجاد تعامل اثر بخش میان کانون و مدارس می‌توانند در تقویت استعدادهای کودکان و نوجوان دانش‌آموز موثر باشند.»