اجرای ویژه‌برنامه‌های محیط زیست و میراث فرهنگی در مراکز فرهنگی‌هنری سیستان و بلوچستان

کودکان سیستان و بلوچستان هم‌صدا با مربیان کانون پرورش فکری دغدغه‌های خود در مورد محیط زیست و میراث فرهنگی را بیان کردند

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، هم‌زمان با سومین روز از هفته‌ی ملی کودک ویژه‌برنامه‌های آشنایی با محیط زیست و میراث فرهنگی در مراکز فرهنگی هنری استان برگزار شد.

با توجه به شرایط آب و هوایی ایران و مشکلاتی که در زمینه‌ی محیط زیست وجود دارد، فرهنگ‌سازی در این زمینه همواره از دغدغه‌های مربیان در مراکز کانون پرورش فکری سیستان و بلوچستان بوده است.

از سوی دیگر با توجه به سابقه‌ی فرهنگی ایران و تلاش برای حفظ پیوند نسل جدید با گذشته‌ی پربار خود، کانون همواره سعی در ایجاد آشنایی نسل آینده‌ساز کشور با ریشه‌های فرهنگی و ملی خود داشته است.

این مهم در روزشمار هفته‌ی ملی کودک، از سوی مسئولان کانون(کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری) دیده شده که تلاشی است برای پاسخ‌گویی به این نیاز فرهنگی در کشور.

مراکز فرهنگی هنری سیستان و بلوچستان(شماره‌ی یک و دو خاش، شماره یک و دو ایرانشهر، چابهار، نیمروز، زهک، شماره یک و دو زابل، شماره دو زاهدان، سراوان، سرباز، کنارک، بمپور، میرجاوه و هامون) نیز با اجرای برنامه‌هایی چون بازدید از مکان‌های تاریخی و فرهنگی و استفاده از نظرات کارشناسان این حوزه، در کنار ویژه برنامه‌های محیط زیستی روز متفاوتی برای کودکان در استان رقم زدند.

گفتنی اسنت در برخی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هم با دعوت از محیط‌بانان و پاکبانان از این زحمت‌کشان تجلیل کردند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =