راه‌یابی دو پویانمایی کانون به بخش مسابقه جشنواره نوام بوسنی

انیمیشن‌های «بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر» و «قدم یازدهم» به بخش مسابقه شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام (Neum) کشور بوسنی و هرزگوین راه یافت.

به‌گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این دو فیلم پویانمایی تولید سال ۲۰۲۰  امور سینمایی کانون، قرار است ساعت ۲۰ روز سه‌شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ (‌۲۹ ژوئن ۲۰۲۱) همراه با ۱۲ فیلم از کشورهای آرژانتین، استونی، برزیل، آمریکا، مراکش، انگلیس، مالزی و لبنان در بخش مسابقه شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام به نمایش درآید.
بر اساس این خبر پویانمایی ۸ دقیقه‌ای «بادهای پاییزی، بادهای بهاری، دو کبوتر» به کارگردانی صادق جوادی بر اساس کتابی با همین نام نوشته احمدرضا احمدی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساخته شده است.
هم‌چنین انیمیشن ۱۰ دقیقه و ۵۰ ثانیه‌ای «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بر اساس کتابی با همین نام نوشته زنده‌یاد سوسن طاقدیس، با تکنیک کات‌اوت ساخته شده است.
لازم به یادآوری است جشنواره انیمیشن نوام (Neum) در زمینه تبلیغ و تشویق جوانان به ساخت فیلم انیمیشن و با هدف توسعه صنعت فیلم‌سازی و اشاعه این فرهنگ از طریق برگزاری نشست‌های خلاقانه برگزارمی‌شود.
شانزدهمین جشنواره انیمیشن نوام از پنجم تا دهم تیر ۱۴۰۰ (۲۶ ژوئن تا ۱ جولای ۲۰۲۱) به صورت برخط (آنلاین) در کشور بوسنی و هرزگوین در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =