چشم‌نوازی نقاشی زیست‌محیطی کودک ایرانی در ژاپن

باغ گیاه‌شناسی شهری شهر آماگاساکی ژاپن در حالی میزبان ۲۰ اثر برگزیده نقاشی کودکان جهان است که یکی از این نقاشی‌ها به «محمدمانی ربیعی» کودک ایرانی تعلق دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سازمان تضمین کیفیت ژاپن از سال ۱۹۹۹ میلادی همه ساله برگزار کننده مسابقه بین‌المللی نقاشی محیط زیست «جی‌ کیو ای» است که تاکنون ۲۳ دوره آن برپا شده و همواره در بین برگزیدگان آن، نام کودکان و نوجوانان ایرانی به چشم می‌خورد.

برگزارکنندگان این رویداد پس از دوسال تصمیم گرفته‌اند تعداد ۲۰ اثر برگزیده بیست‌ویکمین دوره این مسابقه را که در سال ۲۰۲۱ میلادی و با ارایه ۱۴هزار و ۶۸۹ اثر از ۸۰ کشور برپا شده بود، دست‌چین کنند و در روزهای شنبه ۱۱ تا پنج‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۲ (۲ تا ۱۴سپتامبر ۲۰۲۳) در باغ گیاه‌شناسی شهری شهر آماگاساکی ژاپن به نمایش بگذارند.

این مسابقه با موضوع «زمین در سال ۲۰۳۰» برگزار شده بود و «محمدمانی ربیعی» کودک ایرانی که آن سال ۱۱ ساله بود موفق به دریافت جایزه ویژه و دیپلم افتخار بخش بین‌الملل این رویداد هنری معتبر در سطح جهان شد.

چشم‌نوازی نقاشی زیست‌محیطی کودک ایرانی در ژاپن

علاوه بر این، در همان مسابقه دو کودک و نوجوان ایرانی عضو مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ایران جایزه اول بخش بین‌الملل این مسابقه را از آن خود کردند و شش دیپلم افتخار نیز به کودکان ایرانی تعلق گرفت.

بر همین اساس در پایگاه اینترنتی این رویداد هنری از کودکان و نوجوانان پرسیده شده که «وقتی بزرگ شدید، دوست دارید در چه نوع محیط طبیعی زندگی کنید؟» و در ادامه این موضوع بیان شده است که باید به یاد داشته باشیم این تنها انسان‌ها نیستند که روی کره زمین زندگی می‌کنند بلکه تمامی حیوانات‌، پرندگان‌، ماهی‌ها، حشرات‌، درختان و گیاهان سهمی از این زمین دارند و بچه‌ها در این مسابقه تصویری، تصورات خود را در باره زمینی به تصویر می‌کشند که همه موجودات در آن، بتوانند در کنار هم زندگی کنند.

برگزارکنندگان این نمایشگاه در ژاپن همچنین با این امید که فرصتی‌هایی برای فکر کردن کودکان به موضوع محیط زیست جهانی فراهم شود از علاقه‌مندان در آن کشور خواسته است از این نمایشگاه بازدید و به بسیاری از آثار شگفت‌انگیز که پر از پیام و فکر درباره محیط زیست است نگاه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =