حمایت معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری از فیلم‌های انیمیشن

ستاد توسعه فن‌آوری‌های نرم و هویت ساز و معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری با اهدای سه جایزه در جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از فرآیند تجاری‌سازی ایده‌های برتر پویانمایی حمایت کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این سه جایزه با هدف توسعه اقتصاد دانش بنیان در زمینه فناوری های نرم و هویت ساز در کشور و حمایت از آثار برتر در زمینه تجاری‌سازی فن‌آوری و در صورت عقد قرارداد به ارزش یک ششم قرارداد تا سقف صد، هفتاد و پنجاه میلیون تومان تسهیلات کم بهره تعلق می‌گیرد.
سید محمد حسین سجادی نیری، دبیر این ستاد در آیین پایانی دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران که شامگاه روز 19 اسفند برگزار شد جایزه 100میلیون تومان تسهیلات بهترین اثر را به فیلم «دنیای کیف‌ها» به کارگردانی حمید نخعی اهدا کرد.
تسهیلات 70 میلیون تومانی به فیلم «لیما» به کارگردانی افشین روشن‌بخت و تهیه‌کنندگی وحید جعفری و تسهیلات 50 میلیون تومانی به فیلم «زادگاه زندگی» به نویسندگی و کارگردانی علی نیکوکار تعلق گرفت.
دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران که از 15 اسفند در تهران و 31 استان کشور آغاز شده بود، روز 19 اسفند در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به کار خود پایان داد.