برترین‌های مسابقه سرود جشنواره رضوی کانون معرفی شدند

گروه‌های برتر مسابقه سرود پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

به گزارش اداره‌ کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این گروه‌های برتر بخش «سرود» کودک و نوجوان اشعاری متناسب با سیره رضوی را انتخاب کرده بودند.
بر همین ‌اساس، در این مسابقه، 5هزار و 845 نفر با ارایه 457 اثر از مراکز فرهنگی و هنری کانون سراسر کشور شرکت کردند که از این تعداد 86 اثر به دبیرخانه کشوری جشنواره رضوی ارسال شد.
در این مسابقه،9 اثر به عنوان برگزیده و 5 اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
استان‌های اصفهان با دو اثر، زنجان، قزوین، گیلان، خراسان رضوی، مرکزی، خوزستان و هرمزگان هر کدام با یک اثر برگزیده این مسابقه از جشنواره رضوی هستند.
گروه‌های دیگری از استان‌های خراسان رضوی با دو اثر و یزد، اردبیل و زنجان با یک اثر در این مسابق شایسته تقدیر شناخته شدند.
مهدی محمدیان، آذر مشهدی و شیرین سیداحمدی داوری بخش سرود پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را بر عهده داشتند.
آیین پایانی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام)، در روز جمعه 13 مرداد 1396، هم‌زمان با ولادت این امام مهربانی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
فراخوان کلی کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) شامل بخش‌های فرهنگی (نشریه‌نگاری، کتاب‌سازی، کاردستی) ویژه‌ی کودک و نوجوان، (قصه‌گویی) ویژه‌ی بزرگ‌‌سال، ادبی (شعرسرایی) ویژه کودک و نوجوان (داستان‌نویسی) ویژه کودک و نوجوان و بزرگ‌سال و هنری (سرود، پویانمایی) ویژه کودک و نوجوان در پایگاه اطلاع رسانی کانون به نشانی www.kanoonnews.ir منتشر شده بود.
اسامی کامل برگزیدگان بخش «سرود» کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام)، نیز در پایگاه خبری کانون منتشر شده است.