کد خبر: 312910
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲
کتاب‌های کانون نامزد نهایی دهمین دوره «لاک‌پشت پرنده» شدند

دو کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نامزد نهایی دریافت نشان‌های طلایی و نقره‌ای دهمین دوره نشان لاک‌پشت پرنده معرفی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب‌کاردستی «پشره‌ها» از مجموعه‌ عروسک‌های فرزانه بابایی، با عکاسی بهنام زهری‌سامیان و «درخت آرزوها» به نویسندگی کاترین اپلگیت، ترجمه بهار علیزاده‌صبور و تصویرگری مرتضی یزدانی‌اصل هر دو از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نامزد این دوره لاک‌پشت پرنده معرفی شد.

نامزدهای دریافت نشان‌های طلایی و نقره‌ای دهمین دوره اهدای نشان‌های لاک‌پشت پرنده از میان کتاب‌هایی که در سال ۱۳۹۹ با امتیاز پنج یا شش لاک‌پشت به فهرست‌های فصلی راه یافته بودند، انتخاب شده و در جلسه‌های داوری نامزدهای نهایی این دوره ۱۰ کتاب به عنوان نامزد نهایی شناخته شد.

گروه داوری لاک‌پشت پرنده را حمید اباذری، محمود برآبادی، شکوه حاجی‌نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشکار، علی‌اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی، فرناز میرحسینی، رویا میرغیاثی و سیدمهدی یوسفی تشکیل ‌دادند.

لاک‌پشت پرنده فهرستی از کتاب‌های برتر کودک و نوجوان است که با همکاری مشترک شهر کتاب مرکزی و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تهیه می‌شود.

این کتاب‌ها بر اساس شیوه‌نامه‌ای مکتوب و با اصول و معیارهایی روشن به فهرست راه می‌یابند و یا موفق به دریافت نشان طلایی یا نقره‌ای می‌شوند.

نشان‌های طلایی و نقره‌ای دهمین دوره «لاک‌پشت پرنده» اسفند ۱۴۰۰ به صورت مجازی از طریق صفحه اینستاگرام شهر کتاب مرکزی به کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =