انتشار فراخوان مسابقه نقاشی کشور چین با عنوان سرزمین افسانه‌ها

کودکان و نوجوانان ایرانی در قالب یک مسابقه نقاشی با عنوان «سرزمین افسانه‌ها» زیبایی‌ها و فرهنگ و آداب و رسوم کشور چین را به تصویر می‌کشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مسابقه حاصل همکاری مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سفارت جمهوری خلق چین در تهران است و در آن کودکان و نوجوانان در دو رده سنی ۷ تا ۱۱ سال(کودک) و ۱۲ تا ۱۶ سال (نوجوان) شرکت می‌کنند.
پیش از این، سفارت چین در تهران با همکاری کانون و با برگزاری نمایشگاهی از آثار نقاشی در سال ۱۴۰۰ با موضوع «پرواز رویاها» به بهانه المپیک زمستانی در شهر پکن، تجربه موفقی را پشت سر گذاشت و اکنون نیز با هدف فراهم‌آوردن زمینه‌ای برای شناسایی و شکوفایی خلاقیت هنری کودکان و نوجوانان و تحکیم روابط، ارتقاء دوستی و همدلی بین ایران و چین جشنواره ملی نقاشی کودکان و نوجوانان را برگزار می‌کند.
محورهای موضوعی مسابقه نقاشی «سرزمین افسانه‌ها»، «خانه‌ها و خیابان‌های چین»، «طبیعت و زیبایی‌های چین»، «آثار باستانی و جاذبه‌های گردشگری چین»، «مردم چین»، «افسانه‌های چینی»، «آداب و رسوم و فرهنگ چین»، «کودکان چین»، «هنر و ادبیات چین» و «اشتراک‌های فرهنگی و تاریخی ایران و چین» اعلام شده است.
بر این اساس کودکان و نوجوانان باید اصل اثر انفرادی و نقاشی شده در سال ۱۴۰۱ خود را در اندازه نهایت ۷۰×۵۰ سانتی‌متر با تکنیک آزاد و پرهیز از استفاده از تکنیک کلاژ برجسته تا روز ۵ آذر  ۱۴۰۱ (۲۶ نوامبر ۲۰۲۲) به نشانی تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، کنار هتل ورزش،مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون ارسال کنند.
شماره تلفن ۹ و ۰۲۱۸۸۹۷۱۲۸۸ داخلی ۱۱۹ در ساعت‌های کاری پاسخ‌گوی سوال‌های علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد هنری است.
بر اساس تقویم اعلام شده، قرار است دریافت، جمع‌بندی و ثبت آثار در دبیرخانه تا تاریخ ۱۵ آذر (۶ دسامبر)، داوری آثار۲۰ آذر  (۱۱ دسامبر)، اعلام نتیجه و اسامی برگزیدگان ۲۴ آذر (۱۵ دسامبر)، ارسال جوایز و تقدیر از برگزیدگان ۱۰ دی (۳۱ دسامبر)، برگزاری نمایشگاه آثار برگزیده ۱۰ دی (۳۱ دسامبر) تا ۱۰ بهمن (۳۰ ژانویه) و چاپ کتاب آثار برگزیدگان تا ۱۰ دی (۳۱ دسامبر) صورت بگیرد.
فراخوان و فرم شرکت در این مسابقه نیز در زیر خبر منتشرشده در سایت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی https://kpf.ir/ و https://www.kanoonnews.ir/ بارگذاری شده است.

طراح پوستر این مسابقه نیز  شهاب شفیعی مقدم است که این پوستر را با توجه به عنوان و موضوع‌های مسابقه و الهام‌گرفتن از خانه‌های سنتی چین طراحی کرده است.

فراخوان کامل مسابقه نقاشی «سرزمین افسانه‌ها»

انتشار فراخوان مسابقه نقاشی کشور چین با عنوان سرزمین افسانه‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =