نگاه دختر ایرانی به ستاره‌ها، برنده جایزه اول مسابقه نقاشی و پوستر اسپانیا

نگاه رنگارنگ دختر ۶ ساله ارومیه‌ای به «ستاره‌ها، آینده دنیا» جایزه اول مسابقه بین‌المللی نقاشی و پوستر بنیاد صلح و همکاری اسپانیا را از آن سانا صدقی کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مسابقه که با همکاری دفتر امور فضایی سازمان ملل متحد (یونوسا) برگزار شد تلاش داشت آگاهی نسل جدید را در مورد  موضوع‌های اجتماعی پیرامون طبیعت جهان با کمک سلاح قدرت‌مند آموزش بالا ببرد.

در این میان، مسابقه با موضوع «به ستاره‌ها، آینده‌ی دنیا نگاه کنید» برگزار شد و بر اساس نتایج اعلام شده «سانا صدقی» دختر ۶ ساله عضو مرکز فرهنگی هنری شماره دو کانون ارومیه استان آذربایجان غربی جایزه اول این رقابت بین‌المللی را در بخش نقاشی شامل جایزه نقدی و تقدیرنامه نماینده سازمان ملل متحد و دیپلم افتخار از آن خود کرد.

موفقیت‌های کودکان و نوجوانان ایرانی به این جایزه ختم نشد و ۷ عضو دیگر کانون از استان‌های مختلف کشور برنده این رقابت بزرگ بین‌المللی شدند.

بر همین اساس «کوثر علیاری» ۶ ساله از مرکز فرهنگی هنری شماره دو کانون زنجان نیز دیپلم افتخار در بخش نقاشی و تقدیرنامه نماینده سازمان ملل متحد را از آن خود کرد و در بخش پوستر نیز، دیپلم افتخار و تقدیرنامه نماینده سازمان ملل متحد به «سنا رحمانی» ۱۰ ساله از مرکز فرهنگی هنری شماره ۱۰ کانون اصفهان و «یاسمن صدریان» ۱۱ ساله از مرکز فرهنگی هنری سنقر استان کرمانشاه تعلق گرفت.

در بخش نقاشی دیواری نیز، «هاجر شفیع‌زاده» و «فاطمه حسینی» هر دو ۱۴ ساله از مرکز فرهنگی هنری کانون قره‌ضیاالدین در استان آذربایجان غربی دیپلم افتخار مشترک در بخش نقاشی دیواری و تقدیرنامه نماینده سازمان ملل متحد را کسب کردند.

هم‌چنین، «ثریا پسوه‌ای» و «دیلان قهرمان‌پور» هر دو ۱۵ ساله از مرکز فرهنگی هنری شماره دو کانون مهاباد استان آذربایجان غربی دیپلم افتخار مشترک در بخش نقاشی دیواری و تقدیرنامه نماینده سازمان ملل متحد را از آن خود کردند.

در مسابقه بین‌المللی نقاشی و پوستر بنیاد صلح و همکاری اسپانیا، ۳۵۰۲ اثر از ۳۴ کشور جهان شرکت داده شده بود که هشت نفر از اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون موفق به افتخار آفرینی در این رقابت شدند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۲۳۴ اثر نقاشی، پوستر و نقاشی دیواری عضای خود را به این مسابقه بین‌المللی هنری در اسپانیا ارسال کرده بود.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =