ضرورت ایجاد و توسعه صنعت اسباب‌بازی در کشور

مجید قادری با اشاره به این‌که ۹۰ درصد اسباب‌بازی‌های کشور وارداتی است، گفت: ایجاد و توسعه صنعت اسباب‌بازی در ایران ضرورت دارد و باید به آن توجه کافی شود.

به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کارشناس فرهنگی در باره  دومین رویداد ملی «ایده‌آزاد» در اسباب‌بازی اظهار کرد: بازی کردن شرط اصلی سلامت کودک است و کشورهایی که دارای فرهنگ غنی بوده و به رشد کودک اهمیت می‌دهند اسباب‌بازی‌هایی متناسب با سن کودک که منجر به رشد و روبه رو شدن کودک با دنیای آینده می‌شود را برای تولید انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که کودکی که بازی نکند از لحاظ روحی روانی یا بالینی و جسمانی دچار مشکل می‌شود، افزود: کشور ما متاسفانه فاقد صنعت اسباب‌بازی است به صورتی که بیش از ۹۰ درصد اسباب‌بازی‌های کشور ما وارداتی است.

قادری عنوان کرد: بازی در شکل‌گیری شخصیت کودک بسیار حائز اهمیت بوده بنابراین باید اسباب‌بازی‌هایی متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی برای کودکان کشورمان فراهم شود.  

مدیر اسبق مرکز سرگرمی‌های سازنده کانون تاکید کرد: رویداد ملی ایده‌آزاد در اسباب‌بازی اتفاق خوبی است که باید تبدیل به یک جریان فرهنگی ماندگار در کشورمان شود همچنین ملت و کشوری که دارای فرهنگ غنی اعتقادی و فرهنگی است باید از طریق اسباب‌بازی فرزندانی شاد و سالم را تحویل جامعه دهد.

قادری در پایان گفت: اقدام شایسته شورای نظارت بر اسباب‌بازی برای دعوت و تشویق طراحان اسباب‌بازی، از جمله اقدام‌های موثری است که می‌تواند زمینه‌های بومی‌سازی طراحی اسباب‌بازی را در کشور فراهم کند و در عین حال دغدغه تولیدکنندگان اسباب‌بازی را نیز تا حدود زیادی رفع کند. امیدوارم اتفاق رویداد ملی ایده‌آزاد برای طراحی اسباب‌بازی، به جریانی تاثیرگذار برای دسترسی به صنعت اسباب‌بازی در کشور منجر شود.

مراسم پایانی رویداد «ایده آزاد» روز ۲۷ خرداد سال ۱۳۹۸ با حضور تولیدکنندگان و دست اندرکاران صنعت اسباب‌بازی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =