کتاب «تدریس در دوران کرونا» از سوی کانون زبان منتشر شد

تجربه‌نگاری کانون زبان ایران از برگزاری کلاس‌های آنلاین در کتابی با عنوان «تدریس در دوران کرونا» منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «تدریس در دوران کرونا» منتخبی از آثار ارسالی مدرسان کانون زبان ایران به جشنواره «تجربه‌نگاری کلاس‌های آنلاین» کانون است.
این کتاب حاوی تجربه مدرسان کانون زبان ایران در کلاس‌های آنلاین از جمله روش‌های تدریس آنلاین، مشکلات فراروی آن‌ها، رویکردهای خلاقانه‌ای که مدرسان برای بهینه‌سازی کلاس‌های خود از آن بهره بردند و تغییرهایی که از نگاه آن‌ها در متدولوژی کانون زبان گنجانده شده، است.
معاون پژوهشی کانون زبان ایران با اشاره به این‌که صرف‌نظر از همه‌گیری کرونا، باید رویکرد جامع‌تری را نسبت به مقوله آموزش آنلاین اتخاذ کرد، افزود: آموزش آنلاین پدیده‌ای نوین و جهان‌شمول است که بیشتر شیوه‌های عملکرد آموزشی را تحت تأثیر قرار داده و البته همه‌گیری کرونا - که بیشتر فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را متوقف کرده - به این موضوع دامن زده است.
مرضیه امامی اضافه کرد: از سوی دیگر فرصت‌های بی‌نظیری که آموزش آنلاین، به دلیل بهره‌گیری از محتواهای چندرسانه‌ای ایجاد کرده، در کنار حذف ترددهای غیرضروری به‌خصوص در کلان‌شهرها، به استفاده بهینه و بیشتر از زمان آموزش و به تبع آن انتقال بهتر مفاهیم و آموزه‌ها منجر شده که در مقوله «آموزش زبان» نیز مفید و ارزشمند است.
معاون پژوهشی کانون زبان ایران با بیان اینکه مستندسازی تجربه‌ها زیربنای رشد سرمایه‌ علمی هر سازمان یادگیرنده‌ است، افزود: «ما به عنوان بزرگ‌ترین مؤسسه آموزش زبان در غرب آسیا، با تمام فراز و نشیب‌ها، در سال جاری آموزش آنلاین را به صورت جدی در دستور کار قرار داده‌ایم.»
او یادآور شد: کانون زبان ایران در فراخوانی از مدرسان خود خواست تجربه‌ مواجهه خود با پدیده تدریس بر بستر کلاس‌های آنلاین را به رشته‌ تحریر درآورند، مدرسان کانون زبان ایران نظرهای ارزشمند و تجربه‌های کاربردی خود را از ابتدای کلاس‌های آنلاین به اشتراک گذاشتند.
امامی در پایان گفت: کانون زبان ایران مفتخر است با اقدام به‌موقع برای تدارک زیرساخت‌ها و آموزش سریع کارکنان و مدرسان توانمند خود و همچنین آموزش زبان‌آموزان برای بهره‌برداری بهتر از کلاس‌ها و استفاده از روش‌های جذاب در برگزاری کلاس، چهار ترم سال جاری را به صورت آنلاین برگزار کرد و از این رهگذر شعار «آموزش تعطیلی‌بردار نیست» را به واقعیتی عینی بدل کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «تدریس در دوران کرونا» را از فروشگاه مرکزی کانون زبان ایران واقع در تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، نبش کوچه غفاری تهیه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =