کتاب‌خانه‌های سیار کانون از روستا تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

چهار کتاب‌خانه‌ سیار کانون پرورش فکری در مصلی تهران، محل برگزاری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مستقر شده‌اند تا کودکان و نوجوانان و مخاطبان این رویداد بزرگ فرهنگی را با فعالیت‌های این مراکز قدیمی و تاثیرگذار کانون آشنا کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب‌خانه‌های سیار کانون سابقه‌ای ۵۷ ساله دارند و کودکان ایرانی ساکن روستاها در این سال‌های طولانی، خاطراتی خوش از هم‌نشینی با مربیان این خودروهای سیار را در ذهن‌شان ثبت کرده‌اند و نتیجه آن رفت‌وآمدها به روستا، تربیت نسل‌هایی کتاب‌خوان، فرهیخته و اهل ادبیات و فرهنگ بوده است.

بچه‌های حاشیه شهرهای بزرگ و روستایی، کنار جاده و در مسیر حرکت کتاب‌خانه‌های سیار کانون - که اکنون شمار شهری و روستایی نزدیک به ۱۵۰ مرکز است - مشتاقانه به انتظار رسیدن این خودروها می‌نشینند و ساعت‌هایی را در کنار مربیان کانون با کتاب و شعر و فیلم و نمایش هم‌نشین می‌شوند.

اکنون اما چهار کتاب‌خانه سیار روستایی کانون به سمت تهران حرکت کردند و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مستقر شدند تا فعالیت‌های خود را برای بچه‌های حاضر در این نمایشگاه اجرا کنند.

کتاب‌خانه‌های سیار کانون از روستا تا نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

داوود زیبایی و احمد عسکری از استان همدان، رسول صالحی از استان زنجان و علی امام‌وردی از استان البرز مربیان کتاب‌خانه‌های سیار کانون‌اند که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب  علاوه بر معرفی کتاب‌خانه‌های سیار در سطح روستاها و شهرک‌ها، به اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری و ادبی چون نقاشی، بازی و سرگرمی، اوریگامی، کاردستی و مسابقه می‌پردازند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تازه‌ترین کتاب‌هایش را در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ۱۰ درصد تخفیف برای عموم و ۱۵ درصد برای فرهنگیان و کارکنان کانون عرضه می‌کند.

درعین حال کانون علاوه بر عرضه آثارش در نمایشگاه کتاب تهران به صورت حضوری، هم‌زمان کتاب‌هایش را در بخش مجازی و از طریق سایت ketab.ir  نیز در معرض فروش گذاشته است.

غرفه‌های کانون در سالن جنوبی ناشران کودک و نوجوان غرفه ۱۸۱، سالن ناشران عمومی واقع در راهروی ۱۴، غرفه ۷ و بخش جنبی کودک و نوجوان مصلی تهران میزبان مخاطبان خواهد بود.

سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =