اجرای سوگواره آیینی نمایشی «قافله سالار» در فضای باز مرکز تئاتر کانون

دومین سوگواره آیینی نمایشی «قافله سالار» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان لاله تهران، میزبان جاماندگان از راهپیمایی اربعین و وفاداران و دلدادگان به سیدالشهدا است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این سوگواره هم‌زمان با اربعین حسینی، به مدت هفت شب روبروی مرکز تئاتر کانون پرورش فکری اجرا می‌شود.

در این ویژه‌برنامه جمعی از هنرمندان نمایش‌های آئینی و فعالان فرهنگی کانون به روایت‌گری با مضامین واقعه‌ی کربلا و قیام امام حسین(ع) می‌پردازند.

سوگواره نمایشی « قافله سالار» از روز ۱۴ تا۲۰ شهریور ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و هنرمندان، روایت‌هایی از عشق و ارادت و دلدادگی به اباعبدالحسین(ع) با نگاهی به کتاب «تشنه لبان» نوشته حمید گروگان از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به شیوه «نقالی، پرده‌خوانی، تعزیه و قصه‌گویی» برای مخاطبان کودک و نوجوان و دیگر علاقه‌مندان اجرا می‌کنند.

این برنامه با هنرمندی امیرحسین انصافی، مصطفی فتحی، صادق کیانی‌مقدم، فاطمه روحی‌رحیم، کیمیا یعقوبی، تهمورث ایرانشاهی و گروه تعزیه هیات شاهچراغ به سرپرستی مصطفی فتحی به مدت هفت شب از ساعت ۱۷ در محوطه‌ی بیرونی مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در بوستان لاله تهران میزبان علاقه‌مندان است.

اجرای سوگواره آیینی نمایشی «قافله سالار» در فضای باز مرکز تئاتر کانون

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =