اطلاعات فعالان عرصه اسباب‌بازی جمع‌آوری شد

با همت غرفه نام‌نویسی چهارمین نمایشگاه ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری، اطلاعات پخش‌کنندگان و فروشندگان اسباب‌بازی گردآوری شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در راستای تدوین اطلاعات فعالان صنف اسباب‌بازی برای نخستین بار در حاشیه‌ی چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی، داده‌هایی در این زمینه از بازدیدکنندگان بخش تخصصی دریافت و ثبت شد.

شایان فروزنده‌دل‌،‌ مشاور دبیر این جشنواره عنوان کرد: «امسال بخش تخصصی جشنواره زمینه‌ای برای تعامل فروشندگان و پخش‌کنندگان با تولیدکنندگان فراهم آورد. با تهیه‌ی کارت‌های ورود و ثبت اطلاعات این بازدیدکنندگان تلاش کردیم تا برای نخستین بار بازدیدکنندگان تخصصی جشنواره را شناسایی کنیم.»

وی توضیح داد: «کارت‌هایی با رنگ‌بندی متفاوت فرصتی برای تولیدکنندگان فراهم آوردند تا بنابر نیازها و توانمندی‌های خود با این بازدیدکنندگان به گفت‌وگو بپردازند.»

وی دست‌آورد این دوره از جشنواره را این‌طور توصیف کرد: «در سال‌های گذشته به دلیل حضور مخاطبان عمومی و فروش در غرفه‌ها امکان داشت متخصصان با تولیدات این غرفه‌ها آشنا شوند و امکان تعامل فراهم نمی‌آمد که با تخصصی‌شدن جشنواره این رویه تغییر کرد.»

فروزنده‌دل گفت: «داده‌های آماری این بازدیدکنندگان اعلام خواهد شد. اما آنچه قابل توجه است عدم وجود آمار این فعالان پیش از این تاریخ است. بخشی از فروشندگان اسباب‌بازی که عضو اتحادیه‌ی خرازی فروشان نیستند به عضویت صف (صنایع فرهنگی) در آمده‌اند. از پخش‌کنندگان هم داده‌ای وجود نداشته است. و اطلاعات ثبتی ما می‌تواند شروعی برای تدوین این آمار باشد. البته در بخش تولیدکنندگان باید در نظر گرفت که انجمن تولیدکنندگان این مسئولیت را برعهده گرفته است.»

وی از کاربردهای این داده‌ها در نمایشگاه‌های بعدی خبر داد: «طبعا پژوهش در روزهای حضور و تعداد آنان در این جشنواره به ما فرصت می‌دهد تا برای دوره‌های بعد برنامه‌ریزی‌های دقیق‌تری داشته باشیم.»

گفتنی است این جشنواره از 26 آبان 1397 در دو بخش تخصصی و ترویجی میزبان متخصصان و علاقه‌مندان بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =