اقبال عمومی به کانون زبان ایران افزایش یافته است

سیاست‌های جدید و ایجاد تغییر در برنامه‌های کانون زبان ایران در سال‌های اخیر همچنین گسترش تعداد زبان‌های آموزشی باعث افزایش اقبال عمومی به این موسسه با سابقه در ایران شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مصطفی مومنی رییس کانون زبان ایران در نشست فصلی مدیران کانون سراسر کشور در تهران راه‌اندازی ۳۰ شعبه جدید طی یک سال گذشته در سراسر کشور و رسیدن تعداد مراکز به ۲۹۳ شعبه و تعداد زبان‌آموزان به ۳۱۸‌هزار نفر را نشان‌دهنده این اقبال عمومی دانست و توضیح‌ داد: اکنون در ۳۱ استان و ۱۳۱ شهر دارای شعبه هستیم و تلاش می‌کنیم در ابتدای سال ۱۳۹۹ تعداد این مراکز را به ۳۰۰ برسانیم. در عین‌حال امسال برای نخستین بار در دوره تحصیلی پاییز تعداد زبان‌آموزان نسبت به تابستان از افزایش برخوردار شده است.

کاهش سن زبان‌آموزان این موسسه بزرگ آموزشی به ۶ سال از خبرهای جدید رییس کانون زبان ایران بود که در این نشست فصلی بیان کرد و افزود: در حال حاضر زبان‌آموزان کانون به ۴ دسته «کودک» ۶ تا ۹ سال، «نوجوان» ۱۰ تا ۱۴، «جوان» ۱۵ تا ۲۰ و «بزرگ‌سال» ۲۰ سال به بالا تقسیم می‌شوند و این تصمیم بی‌تردید باعث افزایش شمار زبان‌آموزان خواهد شد.

مومنی همچنین از افزایش تعداد زبان‌های مورد آموزش در کانون زبان از ۷ به ۱۰ زبان خبر داد و گفت: با دریافت مجوز آموزش سه زبان ایتالیایی، ترکی و چینی، به تازگی دپارتمان زبان‌ ایتالیایی در کانون زبان آغاز به‌کار کرد و در حال مذاکره برای راه‌اندازی دپارتمان زبان ترکی تا پایان سال و زبان چینی در سال ۱۳۹۹ هستیم.

او خاطر نشان کرد که سیاست کانون زبان ایران در این زمینه گسترش آموزش‌زبان‌های غیر انگلیسی است و پیش از این نیز هفت زبان انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسوی، روسی، اسپانیایی و فارسی به غیر فارسی‌زبانان آموزش داده می‌شد.

دریافت مجوز برای برگزاری آزمون تافل آی‌بی‌تی (TOEFL iBT) در کانون زبان ایران و تغییر و به‌روزرسانی کتاب و محتوای آموزشی از دیگر خبرهایی بود که مصطفی مومنی در این نشست به آن اشاره کرد.

رییس کانون زبان ایران همچنین از مدیران کل کانون استان‌ها خواست شرایط نمایش فیلم‌ در قالب برنامه جمعه فیلم‌های انیمیشن روز جهان «Friday Films» را از سوی کانون زبان ایران در شهرهای مختلف کشور فراهم آورند.

او توضیح داد در این طرح، انیمیشن‌های روز دنیا به زبان اصلی با زیرنویس انگلیسی و با رویکرد تقویت زبان زبان‌آموزان و همه علاقه‌مندان به نمایش درمی‌آید و یک کارشناس نیز در سالن به توضیح درباره‌ی فیلم‌ها می‌پردازد.

در پایان این نشست فاضل نظری مدیرعامل کانون نیز با تاکید بر اهمیت توجه به نام و نشان کانون زبان ایران و افزایش اعتماد خانواده‌ها به این مجموعه گفت: هویت کانون زبان ایران باید تقویت شود.

نشست فصلی مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور روزهای ۵ تا ۷ آذر ۱۳۹۸ در تهران برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =