هفتمین مهرواره فصلی عکس کانون برگزیدگان خود را شناخت

برگزیدگان هفتمین مهرواره فصلی عکس انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ویژه‌ فصل تابستان ۱۴۰۰ معرفی شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مهرواره با موضوع‌های «آب» و «تابستان و سایه‌ها» متناسب با فصل تابستان انتخاب شده بود تا اعضای علاقه‌مند و خلاق انجمن، زیبایی‌ها و ابعاد مختلف این فصل را به تصویر بکشند.
بر همین اساس از میان ۱۷۰۰ اثر رسیده به دبیرخانه پس از دو مرحله انتخاب و داوری ۳۵۰ عکس به مرحله‌ نهایی داوری راه یافت.
هیأت داوران این مرحله متشکل از بهنام زُهری‌سامیان گرافیست، عکاس و کارشناس واحد عکس کانون پرورش فکری، معصومه آقایی عکاس و مربی فرهنگی مرکز دماوند کانون استان تهران و مامک یحیی‌پور رئیس گروه هنرهای تجسمی و کارشناس انجمن عکاسان نوجوان کانون، در چهار گروه سنی ۱۲+، ۱۵+ و ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگسال (مربیان و کارشناسان کانون) ۲۰ اثر به عنوان برگزیده و ۲۱ اثر را شایسته تقدیر دانستند.


همچنین در بخش «مجموعه عکس»، یک مجموعه عکس را شایسته تقدیر و حدود ۱۶۰ اثر را راه‌یافته به نمایشگاه اعلام کردند.
مهرواره فصلی عکس با هدف تقویت و پرورش مهارت خوب دیدن، دوباره دیدن و توجه به پدیده‌های محیط پیرامون، توجه و دقت به زیبایی‌های طبیعت با تکیه بر جغرافیای بومی و محلی استان‌ها و شهرها و ثبت نگاه روشن و صادقانه‌ نوجوانان عکاس نسبت به آداب و رسوم و آیین‌های ملی و مذهبی برگزار شد.
تناسب اثر با موضوع مهرواره، نگاه خلاق و نو عکاس به موضوع، تناسب اثر با گروه سنی عکاس و کیفیت ارائه آثار، از جمله معیارهای داوری این مهرواره بود.

گفتنی است عکس‌های برگزیده و شایسته تقدیر این مهرواره در بخش نمایشگاه مجازی سایت kpf.ir در معرض دید قرار گرفته است.
برگزیدگان هفتمین مهرواره فصلی عکس انجمن عکاسان نوجوان کانون

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =