گشایش نمایشگاه دایمی آثار کودک و نوجوان جشنواره رضوی در قم

نمایشگاهی از برترین آثار کودکان و نوجوانان شرکت کننده در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در مجتمع فرهنگی‌هنری کانون در شهرک پردیسان قم گشایش یافت.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این نمایشگاه دایمی که در آستانه‌ی سال‌روز ولادت امام رضا (ع) گشایش یافت، آثار برتر بخش‌های مختلف کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی رضوی از قبیل: کتاب‌سازی، سرود‌خوانی، پویانمایی، نشریه‌نگاری، کاردستی، شعر، داستان‌نویسی و... در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.
بر اساس این گزارش در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام‌رضا(ع) 36هزار و 812 کودک و نوجوان در 8 بخش شرکت داشته‌اند و در مجموع 27هزار و 625 اثر  تولید و از این میان دوهزار و 9 اثر به دبیرخانه کارگروه کودک و نوجوان جشنواره ارسال شد.
بر همین اساس داوران بخش‌های مختلف پس از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه‌ی مرکزی جشنواره، برترین‌ها را معرفی کردند که  در این میان در مجموع 73 اثر به عنوان برگزیده و 97 اثر شایسته تقدیر شناخته شد.
هم‌چنین هم‌زمان با گشایش این نمایشگاه از کتاب آهوانه، تندیس و لوح فشرده‌ی سرودها و پویانمایی‌های کودکان و نوجوانان در این جشنواره نیز رونمایی شد.
نمایشگاه آثار برتر کودکان و نوجوانان شرکت‌کننده در جشنواره امام‌رضا (ع) با حضور مشاور اجرایی مدیرعامل، مدیرکل آفرینش‌های فرهنگی، مدیرکل کانون استان تهران، سرپرست اداره‌کل کانون استان قم و جمعی از کارشناسان ستادی و استانی کانون سراسر کشور  که به منظور شرکت در نشست علمی «هویت، چیستی، چرایی و چگونگی» در قم حضور داشتند، روز 10 مرداد 96 در شهرک پردیسان گشایش یافت.