برترین سرگرمی‌های شناختی معرفی شد

هم‌زمان با فعالیت بخش فروش و نمایشگاه تخصصی ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی، برترین اسباب‌بازی‌های حوزه شناختی کودکان و نوجوانان از سوی کانون پرورش فکری معرفی شد.

به‌گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هیات داوران در بخش برترین اسباب‌بازی‌های شناختی از شش گروه برگزیده از میان آثار رسیده به دبیرخانه ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با اهدای لوح تقدیر و نشان برترین اسباب‌بازی ایرانی سال ۱۳۹۹ قدردانی کرد.
بر اساس این گزارش سرگرمی «برج هوش»، از تولیدات شرکت «هوش افزار کودک آوند»، «حاجی‌فیروز» از «نشر دیبایه، تاب»، «خوش ‌قیافه»، از شرکت بازی‌تا در این بخش معرفی شد.
هم‌چنین اسباب‌بازی «گارنت» از تولیدات مجموعه«هوگر گیمز»، «بازی با کش» از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بازی «هزارماز» از شرکت «آینده‌سازان سیتا کودک» دیگر برگزیده‌های بخش اسباب‌بازی‌های شناختی، ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی است که از سوی داوران معرفی شد.
هیات داوران این‌بخش متشکل از کارشناسان ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پس از بررسی آثار راه‌یافته به بخش رقابتی جشنواره برگزیده‌های این بخش را معرفی و در بیانیه‌ای بر توجه بیشتر به این حوزه تاکید کردند.
هیات داوران بخش اسباب‌بازی‌های شناختی در این بیانیه ارتقا سرمایه شناختی آحاد جامعه ایرانی را اولویتی ملی دانستند و از بازی به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر رشد و تحول کودک و مهم‌ترین عامل ارتقا مهارت‌های شناختی یاد کرده‌اند
در این بیانیه هم‌چنین شاخص‌ اصلی ارزیابی بازی‌ها را شناختی‌بودن آن‌ها عنوان شده است، به‌این معنا که بتواند باعث فعال‌شدن یا تقویت مهارت‌های شناختی کودکان از جمله توجه و تمرکز، حل مسئله، حافظه و... شود.
ششمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۸ بهمن تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به صورت مجازی در تارنمای irantoyfestival.ir  برگزار می‏‌شود.

بیانیه هیات داوران بخش اسباب‌بازی‌های شناختی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =