نخستین «منشور آینده» به استاندار خوزستان رسید

هم‌زمان با گشایش برنامه‌های هفته ملی کودک، نخستین «منشور آینده» از سوی کودکان و نوجوانان به استاندار خوزستان اهداء شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، غلامرضا شریعتی استاندار خورستان نخستین مقامی است که در ایران تندیس «منشور آینده» را صبح روز ۱۳ مهر ۱۳۹۸ هم‌زمان با آغاز هفته ملی کودک و در آیین گشایش این برنامه‌ها در اهواز از دست کودکان و نوجوانان دریافت کرده است.

کودکانی ایرانی قرار است این تندیس را که حرف‌های آینده آنان بر روی آن حک شده است طی هفته ملی کودک و در آینده به دیگر مسئولان و مقام‌های کشور اهدا کنند.

در متن این منشور که از سوی اعضای انجمن‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نوشته شده، آمده است: «این حرف‌های آینده است. حرف نویسندگان، هنرمندان، صنعت‌گران، پزشکان، معلمان و سرانجام پدران و مادران آینده‌ای نه چندان دور.

حرف کودکانی که قرار است واژه‌ها را از نویسندگان، آفرینش‌گری را از هنرمندان، ابزارها را از صنعت‌گران، قلم‌ها را از معلمان و بی‌شک انسانیت و اخلاق را از پدران و مادران و سازندگی آینده را از همه آن‌ها بیاموزند و پلی بنا کنند به سوی آینده‌ای بهتر.

ما زنان و مردان فردایی هستیم که آینده را از امروز در بازی‌های کودکانه تمرین می‌کنیم و در کنار هم مهربانی، صبر و نوع دوستی و احترام به خوبی‌ها را یاد می‌گیریم.

ما امروز روی انگشت‌های پا می‌ایستیم تا بلندتر دیده شویم و جدی‌تر به چشم بیائیم.

گاهی برای ما کتاب می‌خوانید و گاهی خود تمرین خواندن می‌کنیم.

ما امروز قهرمانان قصه‌ها را به یاد می‌سپاریم تا خود قهرمانان ایرانی شادتر و آبادتر باشیم.»

برنامه‌های هفته ملی کودک در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر کشور از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان‌ها و نهادهای مختلف برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =